Get Adobe Flash player

Jury konkursu 2011- 2012 oraz 2014- 2015

1.Adam Adamski - Urodzony w 1967 roku. Absolwent Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w 1991 roku. Pracownik tego Wydziału już od czasu studiów. Od 1997 roku kierownik Muzeum Przyrodniczego Wydziału BiNoZ UMK. Asystent, praca doktorska zrealizowana w Pracowni Hydrobiologii Stosowanej. Prowadzi zajęcia z fotografii przyrodniczej dla studentów Biologii, Ochrony Środowiska oraz Geografii na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMK. Od 1995 roku członek Związku Polskich Fotografów Przyrody, założyciel i długoletni Prezes Okręgu Toruńskiego ZPFP. W latach 2000; 2004 I wiceprezes Zarządu Głównego ZPFP.Od 2008 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Współorganizator w latach 1997-99 AquaFoto; Toruńskich Spotkań z Fotografią i Filmem Podwodnym. Organizator od roku 2000 Forum Akwarystyki i Terrarystyki Polskiej. Pomysłodawca i Koordynator Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Sztuka Natury w Toruniu. Wraz z Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu od wielu lat przygotowuje cykl OBIEKTYWnie O PRZYRODZIE. więcej informacji www.adamscy.pl

2) Dariusz Sarnowski - fotograf, dziennikarz, miłośnik przyrody. Członek stowarzyszenia dziennikarzy Polskie Media i Związku Polskich Fotografów Przyrody, współtwórca i prezes Okręgu Śląskiego ZPFP. Urodził się i wychował w Tychach na Górnym Śląsku. Tam, na obrzeżach Puszczy Pszczyńskiej od najmłodszych lat kształtowały się jego przyrodnicze zainteresowania. Łowiectwo, żeglarstwo, wędkarstwo, podpatrywanie życia zwierząt i utrwalanie go za pomocą aparatu fotograficznego to pasje posiadające jeden wspólny mianownik - przebywanie na łonie natury. Aparat fotograficzny towarzyszył mu zawsze. Przez długie lata jako narzędzie pracy (fotografia reportażowa), a później coraz częściej jako narzędzie do artystycznego wyrażania emocji i doznań związanych z pięknem przyrody. Swoje prace prezentował na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Jest współautorem albumów "Galeria Natury", "Łowiectwo"," Łowiectwo na Górnym Śląsku - Ziemia Pszczyńska". Jego fotografie, reportaże i opowiadania drukowały m. in. "Łowiec Polski", "Brać Łowiecka", "Las Polski", "Echa Leśne", "Foto" i inne. W 3 programie Telewizji Polskiej prowadził cykl programów o fotografii przyrodniczej. Kilka lat temu, zaproszony do prowadzenia warsztatów fotograficznych w Bachotku, dla studentów UMK trafił na Pojezierze Brodnickie i zauroczony tym regionem postanowił osiąść tu na stałe.

Jury Konkursu 2013 r.

1) Adam Adamski - Urodzony w 1967 roku. Absolwent Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w 1991 roku. Pracownik tego Wydziału już od czasu studiów. Od 1997 roku kierownik Muzeum Przyrodniczego Wydziału BiNoZ UMK. Asystent, praca doktorska zrealizowana w Pracowni Hydrobiologii Stosowanej. Prowadzi zajęcia z fotografii przyrodniczej dla studentów Biologii, Ochrony Środowiska oraz Geografii na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi UMK. Od 1995 roku członek Związku Polskich Fotografów Przyrody, założyciel i długoletni Prezes Okręgu Toruńskiego ZPFP. W latach 2000; 2004 I wiceprezes Zarządu Głównego ZPFP.
Od 2008 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Współorganizator w latach 1997-99 AquaFoto; Toruńskich Spotkań z Fotografią i Filmem Podwodnym. Organizator od roku 2000 Forum Akwarystyki i Terrarystyki Polskiej. Pomysłodawca i Koordynator Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Sztuka Natury w Toruniu. Wraz z Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu od wielu lat przygotowuje cykl OBIEKTYWnie O PRZYRODZIE. więcej informacji www.adamscy.pl
2) Mateusz Stopiński- Rocznik 1978. Z wykształcenia i zawodu leśnik, pracownik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. Ma wiele pasji, a mało czasu. Fascynat ptaków, leśnictwa, podróży, akwarystyki i fotografii. W podróżach skupia się na przyrodzie: ptakach, lasach, ale także krajobrazie i ludziach. Wieloletni członek Związku Polskich Fotografów Przyrody i Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. Publikował w albumach, prasie, w tym prasie leśnej: Głosie Lasu, Lesie Polskim i Życiu Lasów Kujwsko-Pomorskich. Fotografuje przyrodę od 20 lat, jednak szuka w tej dziedzinie czegoś więcej niż estetycznych ujęć zwierząt, roślin, czy grzybów. Ostatnio wraca do fotografii analogowej na filmie średniego formatu. Miłośnik statywu i kontemplowania procesu fotografowania. Twierdzi, że nie liczy się narzędzie, a liczy się efekt. Dlatego żartuje, że najbardziej w robieniu zdjęć przeszkadza aparat. Mówi, że wiele zdjęć już ma, musi je tylko wykonać. W dobie fotografii cyfrowej oręduje zasadzie: zrób tylko trzy zdjęcia, ale trzy dobre.